روش تنظیم فلزیاب⚡️پالسی

روش تنظیم فلزیاب

روش تنظیم فلزیاب، توصیه می کنیم از چند راه اندازی فلزیاب برای فلزیاب خود استفاده کنید.

در دراز مدت به شما و چشم انداز معدنی شما کمک خواهد کرد.

بنابراین در اینجا بهترین روش تنظیم فلزیاب همه جانبه شما برای واحدهای فلزیاب خود را آورده ایم.

عملکرد فلزیاب شما نقش مهمی در نتایجی دارد که به دست می آورید. چه به دنبال ذخایر معدنی یا سکه های باستانی باشید، در اینجا تنظیمات فلزیاب وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. فرکانس های فلزیاب

2. تنظیمات حساسیت

3. تنظیمات تبعیض

4. تعادل زمین

فلزیاب ها در ظرفیت های مختلفی کار می کنند، اما شما می توانید با تغییر تنظیمات ارائه شده به شما، پنجره کاملی از احتمالات را باز کنید. نه تنها این، بلکه ممکن است احتمال یافتن خود را نیز افزایش دهید.

اینها اما برخی از تنظیمات فلزیاب هستند که این مقاله با ادامه خواندن به آنها می پردازد. بنابراین اطلاعات بیشتری در مورد راه اندازی فلزیاب قابل اعتماد خود دریافت کنید.

فلزیاب از دو بخش تشکیل شده است:

یک سر کنترل با دکمه ها، باتری ها، دستگیره ها و نمایشگر.
سیم پیچی که میدان الکترومغناطیسی ایجاد می کند که امواج الکتریکی را ارسال و دریافت می کند.

البته مغز آشکارساز در سر کنترل قرار دارد. “احساس” تغییرات در میدان الکترومغناطیسی جایی است که برندهای مختلف از جادوی فنی استفاده می کنند. بیایید شروع کنیم به آنچه که باید برای فلزیاب خود تنظیم کنید.

دیدن مطالب مهم وب سایت قیمت فلزیاب

فرکانس های فلزیاب

فلزیاب ها در قالب های متعددی عرضه می شوند. یکی از این فرمت ها که آنها را از یکدیگر جدا می کند فرکانس ها هستند. فرکانس های متعددی وجود دارد مانند:

VLF (فرکانس بسیار پایین)
PI (القای پالس)
ZVT (انتقال ولتاژ صفر)
FBS (طیف باند کامل)

VLF و PI رایج ترین فرکانس هایی هستند که در فلزیاب ها یافت می شوند. به این دلایل، این مقاله فقط بر روی VLF و PI تمرکز خواهد کرد. در اینجا نحوه کار آنها آمده است.

VLF

کارشناسان VLF یا فرکانس بسیار پایین را بسیار قدیمی می دانند. چرا؟ زیرا از میدان های مغناطیسی استفاده می کنند. با این وجود، قدیمی بودن طلا است و کارشناسان توصیه می کنند از واحدهای VLF هنگام جستجوی طلا استفاده کنید.

چگونه کار می کند؟ جعبه کنترل روی واحد الکتریکی جریان الکتریکی تولید می کند. جریان الکتریکی از سیم پیچ عبور می کند و پس از خروج از سیم پیچ به میدان مغناطیسی تبدیل می شود.

دیدن مطالب مهم وب سایت نکات و ترفندهای فلزیاب

میدان مغناطیسی تولید شده توسط واحد VLF به عوامل زیر بستگی دارد:

اندازه سیم پیچ
نوع کویل
فرکانس
عوامل بیرونی مانند محیط

میدان مغناطیسی تولید شده توسط انتقال سیم پیچ در فرکانس های مختلف ارتعاش می کند. هنگامی که یک جسم فلزی را کشف می کنید، جریان الکتریکی از شی فلزی عبور می کند. اکنون جسم میدان مغناطیسی خود را ایجاد می کند.

بنابراین اکنون واحد VLF خود و یک جسم دارید که دو موج مغناطیسی متفاوت تولید کرده است. در نهایت، تنها میدان مغناطیسی از جسم فلزی باقی می ماند در حالی که بقیه تجزیه می شوند.

از نظر عمق ، قاعده کلی این است که هر چه فرکانس کمتر باشد، سیگنال عمیق‌تر خواهد رفت. نقطه ضعف این قانون این است که فرکانس‌های پایین‌تر به اهداف کوچک پاسخ نمی‌دهند، در حالی که فرکانس‌های بالاتر نسبت به اهداف کوچکتر پذیرای بیشتری هستند.

PI

فرکانس دوم PI است. PI به القای پالس اشاره دارد. چگونه کار می کند؟ واحدهای PI فرکانس های مختلف پالس را از زمین ارسال و دریافت می کنند.

چگونه می توانید آن را تنظیم کنید؟ می‌توانید با تنظیم زمان‌بندی پالس و تنظیمات تأخیر آن را تنظیم کنید. این تنظیم به شما کمک می کند عمق هدف و همچنین حساسیت را تعیین کنید.

اگر به دنبال شکار سکه هستید، کارشناسان واحدهای PI را توصیه نمی کنند.

آنها یک نوع ماشین همه جانبه هستند. آنها نمی توانند بین فلزات تمایز قائل شوند. چه زمانی از واحدهای PI استفاده می کنید؟

آنها برای اکتشاف طلا در خاک های بسیار معدنی عالی هستند.
آنها همچنین برای شکار ساحلی عالی هستند.
شما همچنین می توانید از آنها برای شکار آثار استفاده کنید.

تنظیمات حساسیت در روش تنظیم فلزیاب

هنگامی که یک فلزیاب خریداری می کنید، دارای ویژگی حساسیت است. این ویژگی به شما امکان می دهد حساسیت دستگاه فلزیاب خود را افزایش یا کاهش دهید.

مشکل حساسیت این است که یکی از حیاتی ترین ویژگی ها است، اما کاربران ارزش و عملکرد آن را اشتباه درک می کنند. آنها چگونه انجامش میدهند؟ تنظیمات حساسیت به شما امکان می‌دهد درجه سیگنال‌های آشکارساز را در پاسخ به اجسامی که از میدان مغناطیسی خود عبور می‌کنند تغییر دهید.

اگر سطح حساسیت بالاتری در واحد خود دارید، می‌توانید اهداف یا اشیاء کوچک‌تری را پیدا کنید. با این حال، اگر سطح حساسیت کمتری دارید، به شما امکان می دهد از روی اهداف ناخواسته عبور کنید.

درست است که هر چه حساسیت بیشتر باشد عمق بیشتر است. با این حال، هر چه حساسیت بالاتر باشد، خطر دریافت سیگنال های فانتوم بیشتر است.

بنابراین، چگونه می توانید به تعادل برسید؟ کارشناسان توصیه می کنند سطح حساسیت را تا جایی افزایش دهید که دستگاه شما شروع به عملکرد نامنظم کند. پس از آن، می توانید به آرامی حساسیت را تا حد قابل قبولی کاهش دهید.

هیچ راهی برای حذف سیگنال های فانتوم یا غلط به طور کلی وجود ندارد. اما شماره گیری آن باید خطر بروز آنها را کاهش دهد. بهترین های هر دو دنیا را می گیرد. همانطور که تشخیص فلز تبلیغات را بیشتر می کنید، می توانید به آرامی سطح حساسیت را افزایش دهید. این یک روند آهسته و پیوسته است که نیاز به زمان و صبر زیادی دارد.

تنظیمات تبعیض در واحد شما

بعدی در این لیست تنظیمات تبعیض است. تبعیض چیست؟ تبعیض توانایی واحد فلزیاب شما برای نادیده گرفتن هرگونه سیگنال ناخواسته است. در عین حال، واحد فلزیاب شما باید فقط به اهدافی که می خواهید صدا ایجاد کنند اجازه دهد.

هنگامی که از روی فلز هدفی عبور می کنید که نمی خواهید بشنوید، صدای تهی دریافت می کنید. ماهیت آن همین است. اکثر فلزیاب های مدرن دارای ویژگی تشخیص هستند.

آنها همچنین دارای گزینه های متعددی هستند که می توانید برای این ویژگی مانند آهن، قلع و غیره انتخاب کنید. اگر با یک واحد فلزیاب بدون ویژگی تشخیص روبرو شدید، به آن ماشین تمام فلزی می گویند.

نقطه ضعف این ویژگی این است که هرچه بیشتر تمایز قائل شوید، خطر از دست دادن اهداف ارزشمندی مانند طلا بیشتر می شود. واحدهای فلزیاب که برای مبتدیان مناسب هستند دارای سیستم سطح تشخیص هستند.

این چطوری کار میکنه؟ هرچه سطح تبعیض بالاتر باشد، هنگام جستجو، اشیاء بیشتری را مسدود خواهید کرد. از سوی دیگر، فلزیاب‌های گران‌تر دارای یک تشخیص‌دهنده بریدگی هستند.

تشخیص دهنده شکاف به شما امکان می دهد تا فلزات خاصی را بدون محدود شدن با مقیاس مسدود کنید. با این وجود، هیچ چیز کامل نیست، و حتی متمایز کننده های درجه یک صدای عقل نیستند. بهترین راه برای پیدا کردن چیزی که در جستجوی آن هستید این است که آن را کشف کنید.

 

تعادل زمین

چهارمین این لیست، تعادل زمین است. بالانس زمین چیست؟ تعادل زمین قابلیتی است که به واحد شما اجازه می دهد مواد معدنی طبیعی موجود در زمین را به عنوان هدف رد کند و در عوض از زمین به عنوان خط پایه برای یافتن اهداف بزرگتر یا خارجی استفاده کند.

در حال حاضر، ویژگی تعادل زمین به دو صورت رخ می دهد:

تعادل دستی زمین
تعادل خودکار زمین

علاوه بر این، رویداد دیگری به نام ردیابی خودکار زمین وجود دارد. شما می توانید این ویژگی را در فلزیاب های مدرن تر پیدا کنید و واحد فلزیاب شما با توجه به شرایط زمین تنظیم می شود.

تعادل زمین دستی

همانطور که از نام آن پیداست، این یک فرآیند دستی است. کاربر باید واحد را تنظیم کند زیرا به صورت دستی به اهداف گوش می دهد. واحد فلزیاب برای ایجاد تعادل زمین به شما متکی است. با هر تغییر در محیط، کاربر باید واحد را برای تعادل زمین بهینه کند.

چگونه تعادل زمین را تغییر می دهید؟ خوب، شما می توانید سیم پیچ خود را هر چند دقیقه یکبار بالا و پایین پمپ کنید. همچنین در صورت مشاهده تغییر در زمین می توانید سیم پیچ را پمپ کنید.

تعادل خودکار زمین و ردیابی زمین

روش دوم متعادل سازی زمین، گزینه مدرن تر برای فلزیاب ها است. تا زمانی که کاربر یک دنباله را انجام داده باشد، دستگاه بیشتر کالیبراسیون را انجام می دهد.

دنباله شامل پمپاژ سیم پیچ به بالا و پایین است و واحد بقیه کارها را انجام خواهد داد. در اینجا یک روند گام به گام وجود دارد:

دکمه تعادل زمین را در حین پمپاژ سیم پیچ بالا و پایین نگه دارید. این کار را روی زمینی بدون فلز انجام دهید.
هنگامی که آشکارساز از شما خواسته می شود متوقف شود. برخی از آشکارسازها دو مقدار خواهند داشت: تنظیم تعادل زمین فعلی آشکارساز و بازخوانی مداوم شرایط زمین. وقتی این مقادیر از هم دور می شوند، تعادل زمین دیگری را انجام می دهید.

جایگزین هر دوی این گزینه ها ردیابی زمینی است. یک فلزیاب با ویژگی ردیابی زمین با توجه به زمین تنظیم می شود. نقطه ضعف این ویژگی این است که می توانید آن را با فلزیاب های گران قیمت پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 + = 73