نکات و ترفندهای فلزیاب که باید بدانید

نکات و ترفندهای فلزیاب

نکات و ترفندهای فلزیاب

هر فلزیاب می خواهد در شکار و یافتن گنج ها بهتر و بهتر شود . البته آن‌ها این کار را از طریق تجربه انجام می‌دهند – هر چه بیشتر شکار کنید، بیشتر پیدا می‌کنید و در آن بهتر می‌شوید.

اما، شما همچنین می توانید از تجربیات دیگران چیزهای زیادی بیاموزید تا اطلاعات بیشتری و زودتر در دسترس داشته باشید. لیست زیر شامل نکاتی است که ممکن است در نظر نگرفته باشید و ممکن است به شما کمک کند زودتر تشخیص دهید.

1. سیگنال های مشکوک را رها نکنید

حفاری سیگنال‌هایی که دلگرم‌کننده به نظر نمی‌رسند یا فکر نمی‌کنید نشان‌دهنده چیز ارزشمندی هستند، می‌تواند ارزش وقت شما را داشته باشد. گاهی اوقات آن اهداف مبهم چیز بزرگی هستند، بنابراین اگر وقت دارید، آنها را حفر کنید. اگر هیچ چیز ارزشمندی به نظر نمی رسد، حداقل برای یک سفر شکار برگشتی پربارتر، زباله های سطحی را پاک می کنید.

2. باتری های اضافی با خود ببرید

هیچ چیز بدتر از این نیست که یک سفر شکار را به دلیل تمام شدن باتری کوتاه کنید. همیشه مجموعه ای اضافی از باتری های جدید را با خود حمل کنید. باتری هایی که در تجهیزات خود دارید به مرور زمان تمام می شود، آماده بودن شما را از دردسر توقف جستجو برای خرید بیشتر نجات می دهد.

3. یک فلزیاب اضافی بگیرید

همه ردیاب ها می دانند که اولین قدم برای شکار یک مکان، کسب مجوز برای جستجو در آنجا است. دفعه بعد که از مالک ملک اجازه می‌خواهید و کمی پس می‌گیرید، از آنها بخواهید که به شما بپیوندند (اگر یک فلزیاب اضافی دارید). آنها احتمالاً مجذوب می شوند و این باعث می شود که آنها را بیشتر بگویند بله.

قیمت فلزیاب

4. چیزی به نام “شکار” وجود ندارد

هرگز یک مکان را تخفیف ندهید، زیرا آن مکان “شکار” شده است. اگر سایتی قبلاً یافته های قابل توجهی داشته باشد، احتمالاً گنج های بیشتری در آنجا وجود دارد. تغییر تنظیمات عمق و حساسیت در آشکارساز ممکن است به شما کمک کند تا یافته‌های بیشتری را پیدا کنید.

5. جعبه ابزار خود را برای هر سفر بسته بندی کنید

شاید فقط گاهی وقت کافی برای جست‌وجوی یک منطقه کوچک داشته باشید، بنابراین فکر نمی‌کنید نیازی به برداشتن همه وسایل خود ندارید. اما واقعاً ارزش دارد که همه ابزارهای خود را بسته بندی کرده و آماده کار کنید و هر بار همه آنها را با خود ببرید. بهتر است ابزار خاص مورد نیاز خود را داشته باشید تا اینکه آرزو کنید زمانی که در حال شکار هستید آن را داشته باشید.

6. برای یافتن موارد بیشتر اسکن و دوباره حفاری کنید

فقط به این دلیل که وقتی حفاری می کنید یک هدف پیدا می کنید متوقف نشوید. چند دقیقه بیشتر وقت بگذارید و کمی عمیق‌تر حفاری کنید و از نقطه‌نظر خود استفاده کنید تا ببینید چیز دیگری در آنجا وجود دارد یا خیر. این نکته مخصوصاً زمانی مفید است که سکه‌هایی را پیدا کنید – جایی که یک سکه وجود دارد، اغلب بیشتر است.

7. هنگام حفاری از فریزبی استفاده کنید

هر زمان که هدفی را حفاری می کنید، می خواهید بتوانید آن چاله را پر کنید و تا جایی که می توانید آن را به آنچه قبل از حفاری به نظر می رسید نزدیک کنید. برخی از ردیاب‌ها از یک تکه پارچه یا کاغذ برای قرار دادن کثیفی‌هایی که حفر می‌کنند استفاده می‌کنند تا پس از اتمام کار، بازگرداندن آن به سوراخ آسان باشد. یک فریزبی وارونه شده برای این کار حتی بهتر عمل می کند و می توان آن را برای همیشه شسته و دوباره استفاده کرد.

8. شکار پس از باران

دفعه بعد که کمی باران می‌بارید، سعی کنید در حالی که زمین هنوز خیس است بیرون بروید و جستجو کنید. این از دو طریق به آشکارسازها کمک می کند. اول، حفاری در خاک مرطوب بسیار آسان تر از خاک سخت و خشک است. و دوم، زمین مرطوب رسانایی بهتری را فراهم می کند، بنابراین ممکن است بتوانید اهدافی را که در عمق بیشتری مدفون شده اند شناسایی کنید.

با کسب تجربه بیشتر در تشخیص، نکات و ترفندهای خود را ارائه خواهید کرد. مطمئن باشید که برای به اشتراک گذاشتن آنها با همکاران آشکارساز خود وقت بگذارید. آنها از آن قدردانی خواهند کرد. برای ایده های بیشتر، می توانید نگاهی به این نکات فلزیاب برای مبتدیان داشته باشید.

 

نکات و ترفندهای فلزیاب

نکات و ترفندهای فلزیاب

یکی از محصولات پر طرفدار: فلزیاب gpx 5000

نکاتی برای استفاده صحیح از فلزیاب

مهم نیست چقدر برای فلزیاب خود هزینه کرده اید ، چقدر پیچیده یا ساده به نظر می رسد، اولین قدم شما همیشه باید این باشد که دفترچه راهنمای دستورالعمل را بخوانید. این چیزی نیست که بتوانید آن را روشن کنید و شروع به یافتن گنج مدفون کنید. تنظیمات مختلف، صداهای هشدار و مراقبت از تجهیزات وجود دارد که ابتدا باید آنها را درک کنید. ما فهرستی از 10 نکته را گردآوری کرده ایم که می تواند به شما در استفاده صحیح از فلزیاب خود کمک کند.

1. برای اولین سفر شکار خود کمک بگیرید

همیشه ایده خوبی است که در اولین سفر خود به شکار فردی را که با فلزیابی آشنا است ببرید.

اگر کسی را نمی شناسید که تجربه ردیابی داشته باشد، می توانید به صورت آنلاین چماق های فلزیاب منطقه خود را بررسی کنید. اکثر آشکارسازهای کهنه کار از کمک به تازه کارها برای شروع کار خوشحال هستند.

2. تمرین کنید

آشکارساز خود را برای یک چرخش آزمایشی در حیاط خلوت خود ببرید – بیش از یک یا دو بار. می توانید اقلام فلزی مانند سکه، جواهرات و سایر اشیاء فلزی را روی زمین قرار دهید و سپس ردیاب خود را روی آنها بچرخانید تا احساسی نسبت به دستگاه داشته باشید. همچنین می‌توانید اقلام را در اعماق مختلف دفن کنید تا بتوانید به تنظیمات عمق و صدای هشدار هر چه دورتر زیرزمینی است عادت کنید.

3. هشدارهای خود را بیاموزید

مهم است که یاد بگیرید هشدارهایی را که آشکارساز شما می دهد را متمایز کنید. سعی کنید یک پنی و یک حلقه طلا را روی زمین بگذارید و ردیاب خود را روی آنها بچرخانید تا بتوانید یاد بگیرید که هشدارهای مربوط به فلزات مختلف چگونه است.

4. جستجوی هدفمند

هنگامی که در حال شکار یک سایت هستید، حتماً این کار را با الگو انجام دهید تا از زمان شکار خود نهایت استفاده را ببرید. اکثر آشکارسازها هنگام جستجو از یک الگوی شبکه استفاده می کنند، اما شما می توانید از هر الگوی که انتخاب می کنید استفاده کنید – تا زمانی که به شما کمک کند تا تمام زمینی را که می خواهید بپوشانید.

5. مشخص کردن اهداف

هنگامی که هدفی را حفر می کنید، می خواهید این کار را انجام دهید تا جایی که ممکن است یک سوراخ کوچک ایجاد کنید. این بدان معناست که شما باید مکان دقیق مورد را محدود کنید. در حالی که می توانید این کار را با حرکت دادن آشکارساز خود از یک طرف به سمت دیگر و سپس از جلو به عقب شروع کنید، داشتن یک نشانگر برای باریک کردن بیشتر آن و عدم پر کردن سوراخ بزرگ مفید است.
6. سطل زباله را بیرون بیاورید

وقتی متوجه می‌شوید و چیزی را بیرون می‌آورید که به آن اهمیتی نمی‌دهید، مانند تکه‌ای از لفاف آدامس فویل، یا زبانه‌ای از قوطی نوشابه، فقط آن را پایین نیندازید. شما ممکن است بخواهید دوباره آن منطقه را شکار کنید، و نمی خواهید بارها و بارها همان پنی را پیدا کنید.
7. تا زمانی که تأیید نکنید، تمیز نکنید

وسوسه انگیز است که بخواهید چیزهایی را که در حین شکار پیدا می کنید تمیز کنید، اما برای بسیاری از سکه های قدیمی و کمیاب، یادگارهای جنگ داخلی و سایر اقلام ارزشمندی که ممکن است پیدا کنید، ممکن است از ارزش آنها کاسته شود. فقط یک قانون بگذارید که کالا را شناسایی کنید و قبل از اینکه صابون را بشکنید کمی در مورد ارزش آن تحقیق کنید.

8. از تنظیمات تمام فلز استفاده کنید

همانطور که در حال شروع کار هستید، باید از تنظیمات تمام فلزی در آشکارساز خود استفاده کنید. نه تنها به شما فرصت بیشتری برای حفاری برای اهداف می دهد، بلکه به شما کمک می کند اقلام با ارزش بیشتری پیدا کنید. به عنوان مثال، طلا رسانایی کمی دارد، بنابراین اگر یک حلقه طلا در نزدیکی یک تکه فویل یا میخ دفن شده باشد، اما آن ها را کوک کرده باشید، ممکن است حلقه طلا را نیز از دست بدهید.

9. تداخل نمک را درک کنید

نمک می تواند با سیگنال های آشکارساز تداخل ایجاد کند. اگر در سواحل اقیانوس شکار می کنید، این می تواند مشکل ساز باشد . ممکن است مجبور شوید تنظیمات حساسیت را کم کنید تا سیگنال ها تثبیت شوند. متأسفانه، این ممکن است باعث از دست دادن مقداری عمق شود، اما به شما کمک می کند از تداخل جلوگیری کنید.

10. از هدفون استفاده کنید

استفاده از هدفون تجربه شکار شما را افزایش می دهد. آنها هنگام شکار از باد، ترافیک، مکالمات و سایر صداها جلوگیری می کنند و در عین حال از احتمال آزار دادن هشدارهای ردیاب شما به اطرافیان جلوگیری می کنند

5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 29 = 38